Obserwujesz ulubionych streamerów i zastanawiasz się, jakby to było, gdybyś rozpoczął własne transmisje? Założyłeś kanał, ale nadal wahasz się, czy to dobry pomysł? A może posiadasz odpowiedni sprzęt i szukasz konkretnych powodów, które przekonają Cię do rozpoczęcia streamerskiej kariery? Świetnie trafiłeś! W dzisiejszym artykule przedstawię Ci kilka zalet bycia streamerem.

Fani
Fani to zdecydowanie najlepszy i zarazem najcenniejszy powód, który powinien przekonać Cię do rozpoczęcia własnych transmisji. To oni będą przy Tobie w tych lepszych i gorszych chwilach, od nich usłyszysz nieocenione rady i szczere słowa krytyki, tylko grono prawdziwych fanów wybaczy Ci pomyłki i potknięcia, a dzięki ich wsparciu i wierze z pewnością odniesiesz ogromny sukces. Zdobycie stałej grupy miłośników wymaga czasu, ale jeśli raz uda Ci się przekonać do siebie ludzi, zostaną oni z Tobą na bardzo długi czas, a świadomość tego, że ktoś widzi w Twojej osobie autorytet, z niecierpliwością wyczekuje każdego streamu i z chęcią spędza w Twoim towarzystwie piątkowy wieczór, będzie dla Ciebie najlepszą nagrodą i motywacją do dalszego działania.

Dlaczego warto zostać streamerem? Keep calm and start streaming

Współpraca z markami
Jako streamer otwierasz swoje własne, publiczne medium. Im szersze będzie grono jego odbiorców, tym więcej firm zacznie proponować Ci nawiązanie współpracy. Każda taka możliwość to ogromna szansa dla Twojego kanału. W zależności od rodzaju i natężenia kolaboracji, czeka Cię wiele korzyści, takich jak zalety finansowe, pomoc ekspertów czy wsparcie sprzętowe. Staniesz się ważnym elementem marek, których byłeś do tej pory jedynie użytkownikiem, co to pozwoli Ci na udział w wielu imprezach czy turniejach, organizację giveaway’ów i konkursów dla fanów, a także zagwarantuje sporo podróży i nowych doświadczeń.

Dzielenie się pasją
Możliwość dzielenia się z użytkownikami swoją pasją i wiedzą w danej dziedzinie to kolejna przyjemność, jaką dają własne streamy. Jeśli lubisz gry, masz sporego skilla, umiesz gotować, rysować czy nawet rzeźbić, zacznij transmitować to co robisz! Widzowie będą spędzać długie godziny na obserwowaniu Twoich poczynań, doceniać je, a także doradzać i pomagać w podejmowaniu decyzji. Kto wie, być może niektórych z nich zdołasz nawet zarazić swoim zamiłowaniem. Poza tym streamy pomogą Ci w rozwoju umiejętności i skutecznie zmotywują do działania. Zgromadzisz również w jednym miejscu ludzi, którzy mają podobne zainteresowania, a takich osób nigdy z wiele.

Samodzielność
Streamer to zawód, w którym staniesz się swoim własnym szefem i tylko od Ciebie zależeć będą podejmowane decyzje oraz kierunek, jaki obierzesz. Nikt nie będzie dyktował Ci, kiedy i ile masz streamować, w co grać lub z kim nawiązać współpracę. Poza tym unikniesz stania w porannych korkach, strachu o utratę zatrudnienia czy znoszenia humorów kierownika. Będziesz mógł być sobą, ustalić własną ścieżkę i sukcesywnie podstępować według wyznawanych zasad, a Twoja autentyczność i szczerość w tej kwestii na pewno zostaną docenione przez widzów. Pamiętaj jednak, że samodzielność jest najbardziej wartościowa, kiedy jednocześnie będziesz potrafił słuchać rad i sugestii innych osób, zwłaszcza tych posiadających większe doświadczenie.

Streaming live - jak zostać streamerem?

Rozwój
Samodzielność, nowe środowisko, jak i codzienne obcowanie ze sporą ilością osób z pewnością rozwiną w Tobie wiele nowych cech i udoskonalą te już istniejące. To tutaj z czasem nauczysz się pokory, cierpliwości, asertywności, umiejętności zarządzania czasem, dystansu czy gadatliwości. Dzięki transmisjom uda Ci się przełamać także sporo własnych słabości. Wielu streamerów zaczynając, borykało się z problemem nieśmiałości czy niepewności. To idealne miejsce do walki z nimi, bo przezwyciężasz je stopniowo, wraz z powoli rosnącą ilością widzów i popularnością. Poza tym, dzięki streamom zdobędziesz sporo wiedzy na temat technologii, biznesu czy marketingu.

Przynależność do streamerskiej społeczności
Środowisko streamerów to jedna, wielka społeczność, w której, pomimo pojawiających się czasem konfliktów i nieporozumień, każdy stara się zachować szacunek do pozostałych członków i nie zamyka się na tych nowych. Bardzo często streamerzy wspierają się nawzajem, zapraszając do wspólnych gier, służąc dobrą radą, hostując się czy wspólnie bawiąc na wielu eventach. Ilość streamerów w Polsce, choć nadal stosunkowo niewielka, powiększa się z dnia na dzień, ale bez obaw, dla każdego znajdzie się miejsce! Nie ma tutaj również mowy o niezdrowej konkurencji, bo każdy z nadawców prezentuje własny kontent i charakteryzuje się niepowtarzalną osobowością.

Udział w eventach
Miesiąc temu mieliśmy przyjemność uczestniczyć w targach Poznań Game Arena, warto więc wspomnieć także o kwestii, jaką jest czynny udział w tego typu konwentach. Jako streamer możesz pojawiać się w takich miejscach „służbowo” i czerpać z tej obecności o wiele więcej korzyści i przyjemności. W trakcie trwania imprezy będziesz mógł spotkać swoich fanów, poznać wiele nowych osób, marek czy gier, doskonale się przy tym bawiąc, a na afterach dobrze zintegrować ze społecznością streamerską. Im większym twórcą uda Ci się zostać, tym więcej czeka na Ciebie zadań, takich jak, udziały w panelach, zawodach czy spędzanie czasu na dedykowanych stoiskach.