Jak ustawić donacje na Twitchu?

Co to są donacje

Donacje są jednym z głównych źródeł dochodów dla streamerów. Widzowie mogą za ich pomocą okazać wdzięczność i uznanie za ciężką pracę ich ulubionych twórców treści. Jako użytkownik Twitcha, wiesz, jak dawać donacje na Twitchu, i być może już to zrobiłeś kilka razy, aby wesprzeć swoich ulubionych streamerów. Jednak nauka tego, jak ustawić donacje na Twitchu, jest nieco bardziej wymagająca i jest ważnym tematem dla początkujących streamerów. Więc sprawdź nasz poradnik i zacznij zarabiać!

Jakie są rodzaje donacji na Twitchu?

Bitsy

Oficjalnym sposobem przekazywania donacji na Twitchu są Bitsy. Są one walutą tej platformy, a ich 100 kosztuje 1,40 dolarów. Nie wszystko z tego wędruje do streamera. Dla Partnerów i Towarzyszy każdy Bit jest warty 1 cent. Więc, jeśli ktoś przekaże 1000 Bitsów, będzie go to kosztować 14 dolarów, ale Ty otrzymasz 10 dolarów.

Niestety, nie każdy może otrzymywać donacje w formie Bitsów. Tylko Partnerzy i Towarzysze Twitcha mają ten przywilej. To nie jest opcja dla początkujących. Na szczęście jest wiele innych rodzajów donacji! W ich skład wchodzą bezpośrednie donacje poprzez PayPal i kryptowaluty.

Donacje przez Paypal i kryptowaluty

Widzowie wykonują je za pomocą guzika w opisie kanału na Twitchu danego streamera. Donacje można również otrzymywać za pośrednictwem witryn internetowych innych firm, takich jak StreamLabs, StreamElements i Muxy. Poza przetwarzaniem płatności, dają one również możliwość konfigurowania niestandardowych powiadomień o donacjach. Powiadomienia mogą zwiększyć częstotliwość donacji, jak również zaangażowanie publiczności.

Jak wybrać najlepszy sposób na ustawienie swoich donacji?

Wszystkie opisane powyżej metody mają swoje zalety i wady. Każdy streamer powinien je znać i dokonać wyboru w oparciu o indywidualne preferencje.

Należy zauważyć, że nie trzeba wybierać tylko jednej metody. W rzeczywistości, jeśli chcesz zmaksymalizować swoje donacje, rozważ zezwolenie widzom na przekazywanie ich na kilka różnych sposobów. W ten sposób każdy może zrobić to w sposób, który uzna za najbardziej praktyczny – w końcu wiedza o tym, jak dawać donacje na Twitchu, powinna być dostępna dla wszystkich.

Kilka rzeczy, o których należy pamiętać podczas wybierania metody donacji:

  1. Bitsy są warte rozważenia, ponieważ są oficjalną metodą. Tym samym osoba przekazująca donację nie musi martwić się o bezpieczeństwo i rzetelność transakcji. Wielu streamerów nie ma jednak takiej możliwości. Co więcej, streamer nie otrzymuje 100% kwoty, którą widz wydał na zakup Bitsów.
  2. Bezpośrednie donacje poprzez PayPal są dostępne dla wszystkich typów streamerów, niezależnie od wielkości ich widowni. W trzecim kwartale 2020 r. PayPal miał około 361 milionów aktywnych użytkowników. Jest to więc platforma, którą wielu widzów powinno znać. Jednakże PayPala pobiera opłatę za każdą transakcję.

Platforma umożliwia również chargeback w sytuacji, gdy kupujący (lub w tym przypadku osoba, która przekazała donację) nie otrzymał usługi lub produktu, za który zapłacił. Niektórzy widzowie przekazujący donacje poprzez PayPal mogą później zmienić zdanie i skorzystać z tej opcji, aby odzyskać swoje pieniądze.

  1. Kryptowaluta pozwala na anonimowość, jak również chroni streamera przed chargebackiem. Donacje wykonane w ten sposób są ostateczne. Możesz zwrócić donację, jeśli ktoś wyrazi takie życzenie, ale nie jest to wymagane ani automatyczne.
  2. Witryny innych firm są zazwyczaj łatwe w użyciu. Mają one również wiele funkcji, które wykraczają poza proste przetwarzanie transakcji. Niektóre z nich mogą brać swoją działkę od donacji wykonanych za pośrednictwem ich strony internetowej, ale nie wszystkie. Na przykład StreamLabs pozwala streamerom zachować 100% ich donacji.

Jak ustawić donacje na Twitch poprzez Bitsy?

Jeśli masz prawo do otrzymania donacji poprzez Bitsy, skonfigurowanie tego nie jest zbyt trudne. Po pierwsze, musisz się zalogować, przejść do panelu kontrolnego i kliknąć na kartę Ustawienia Partnera.

Po przewinięciu w dół powinieneś zobaczyć przycisk “Włącz Cheerowanie Bitsami”. Kliknij na niego, a następnie zaznacz pole wyboru, aby potwierdzić, że zgadzasz się z poprawką do Umowy partnerskiej dotyczącą Bitsów.

Będziesz mieć również możliwość ustawienia najmniejszej możliwej ilości Bitsów do Cheerowania i najmniejszej emotki za Bitsy. Opcja ta jest szczególnie przydatna dla dużych streamerów. Jeśli ustawisz ją wyżej, zmniejszysz ilość spamu generowanego przez bardzo małe donacje (np. 1 centów).

Po zakończeniu wybierania preferowanych ustawień, należy kliknąć przycisk „Zapisz zmiany”. To wszystko. Powinieneś teraz móc otrzymywać donacje na Twitch poprzez Cheerowanie!

Tutaj znajdziesz przykład skonfigurowanego panelu: Link

Konfigurowanie bezpośrednich donacji poprzez PayPal na Twitchu

Możesz otrzymywać donacje na swoje konto PayPal za pomocą przycisku na stronie swojego profilu na Twitchu. Będzie on również widoczny dla osób, które sprawdzają opis kanału podczas jednego z Twoich live streamów. Jak w ten sposób ustawić donacje na Twitchu? Na początku musisz zalogować się do swojego konta PayPal, aby utworzyć taki link.

Kliknij przycisk „Wysyłaj i żądaj” u góry strony, a następnie wybierz kategorię „Więcej”. Powinieneś zobaczyć opcję zarządzania profilem PayPal.me i przycisk „Utwórz swój profil”. Możesz utworzyć link i edytować ustawienia, takie jak zdjęcie tytułowe i opis.

Kiedy zobaczysz swój link, skopiuj go i udaj się na Twitcha. Zaloguj się do swojego konta, kliknij obraz profilu w prawym górnym rogu i wybierz opcję „Kanał”. W sekcji “Edytuj panele” utwórz nowy panel, klikając duży przycisk plusa.

Ostatnim krokiem jest wpisanie wszystkich niezbędnych informacji. Nadaj panelowi tytuł, skopiuj link PayPal.me do pola “Odnośniki obrazu” i dodaj opis. Należy również wgrać obraz przycisku, który pokazuje, dokąd prowadzi link. Następnie, gdy wszystko będzie gotowe, kliknij przycisk „Wyślij”.

Odbieranie donacji kryptowalutowych

Niektórzy twórcy wolą otrzymywać donacje w kryptowalutach (takich jak BitCoin lub LiteCoin). Dobrze jest wiedzieć, jak ustawić donacje kryptowalutowe na Twitchu, ponieważ jest to bezpieczna i niezawodna metoda. Najpierw trzeba stworzyć portfel kryptowalutowy. Istnieje wiele portfeli do wyboru. Różnią się one między innymi opłatami transakcyjnymi, zabezpieczeniami i czasem pracy bez przestojów, więc wybieraj ostrożnie.

Każdy portfel kryptowalutowy ma określony adres, który pozwala innym na przekazywanie do niego środków. Pomyśl o tym jako o numerze konta bankowego, ale dla kryptowaluty. Po uzyskaniu statusu właściciela takiego portfela, można skopiować jego adres, klikając przycisk “Odbierz” (lub podobny) na stronie usługi.

Jedyne, co pozostało, to umieszczenie skopiowanego adresu w profilu streamera na Twitchu, w taki sam sposób, jak w przypadku linku PayPal.me. Użytkownicy będą mieli możliwość kliknięcia przycisku i przekazania kryptowaluty do portfela. Bez żadnych pośredników.

Jak skonfigurować donacje na Twitchu na stronach innych firm?

Każda strona trzecia działa w nieco inny sposób. Nie da się więc udzielić uniwersalnej odpowiedzi na pytanie, jak ustawić poprzez nie donacje na Twitchu. Ale to zwykle prosty proces.

Musisz utworzyć konto w wybranej witrynie i połączyć je z kontem na Twitchu. Następnie należy zlokalizować ustawienie metod płatności. Takie witryny, jak StreamLabs, oferują kilka opcji dostosowywania. Na przykład ustawienie minimalnej wysokości donacji lub maksymalnej długości wiadomości.

Gdy wszystko będzie gotowe, witryna wygeneruje unikatowy link do donacji. Ważne jest, aby umieścić go w widocznym miejscu w czasie trwania streama (np. u dołu ekranu). Możesz również dodać go do opisu kanału. Metoda jest taka sama, jak w przypadku linków do donacji poprzez PayPal i kryptowaluty na Twitchu.

Teraz wiesz, jak ustawić donacje na Twitchu. Osoby odwiedzające taką witrynę będą mogły szybko i łatwo przekazać donację, aby móc Cię wspierać na różne sposoby. Poprzez PayPal, ale także bezpośrednio przy użyciu karty kredytowej lub debetowej, w zależności od usługi.

Dowiedz się, jak zaangażować widzów do donejtów.

ZDOBĄDŹ NAJLEPSZYCH SPONSORÓW I ROZWIJAJ SWÓJ KANAŁ!

Nie masz pomysłu na kolejny stream?

Wejdź na generator pomysłów i zaskocz swoich fanów!

Generator pomysłów