Najpopularniejsze polskie streamerki

Chociaż na Twitchu i innych platformach streamingowych wciąż dominują panowie, to z każdym dniem można znaleźć tam coraz większą liczbę pań. Zarówno w roli streamerek, jak i członkiń publiczności. Ba – najpopularniejsze streamerki potrafią zgromadzić na swoich transmisjach nawet kilka tysięcy osób jednocześnie. Sprawdź nasz ranking i zobacz, czyich streamów koniecznie nie możesz przegapić!

Najpopularniejsze streamerki w Polsce – ranking

W naszym kraju nie brakuje utalentowanych pań, które nie mają problemu ze zjednaniem sobie sympatii szerokiej widowni, a do tego nie boją się ciężkiej pracy. To, że licznik obejrzanych godzin u streamerki numer jeden w naszym rankingu (Sprawdź nasz raport „Badanie rynku live streamingu 2020”, aby zobaczyć pełne zestawienie najpopularniejszych streamerek w zeszłym roku!) dobił niemal do miliona, mówi samo za siebie.

 

Ranking najpopularniejszych streamerek. Żródło: raport „Badanie rynku live streamingu 2020″

Ustalając pozycje w rankingu, kierowaliśmy się takimi przesłankami, jak największa liczba widzów jednocześnie, średnia liczba widzów, czas streamowania oraz obejrzane godziny.

Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie najważniejszych informacji o streamerkach, które zajęły topowe pozycje.

1. urQueeen

Królowa może być tylko jedna – i tak się składa, że w przypadku polskiego Twitcha jest nią Katarzyna “urQueeen” Jajuga. Ta streamerka nadaje dopiero od 2015 roku, a już osiągnęła ogromny sukces. Ma ponad 150 tysięcy obserwatorów na Twitchu, jest także ambasadorką marki Corsair i dumnie dzierży tytuł EA Game Changer.

Co ją wyróżnia i sprawia, że tak wiele osób lgnie do jej kanału? Przede wszystkim niesamowite poczucie humoru, a także ogromne zaangażowanie i systematyczność. W 2020 roku streamowała przez ponad 122 tysięcy minut i nic nie wskazuje na to, że zwolni tempo. Jeśli nudzisz się i szukasz nowego twórcy do obejrzenia, są niemałe szanse, że urQueeen jest aktywna, a jej stream zapewni Ci rozrywkę na długie godziny.

2. Nieuczesana

Karolina “Nieuczesana” Brodnicka to młoda streamerka z Gdańska, która lubi burzyć stereotypy. Ta absolwentka informatyki od 2017 roku przede wszystkim rozkłada rywali na łopatki w League of Legends, ale nie stroni także od innych gier, takich jak Among Us czy szachy.

Charyzmę i umiejętności Nieuczesanej doceniła organizacja e-sportowa Illuminar Gaming, proponując jej kontrakt na współpracę przy promocji zespołu. Swego czasu wzięła także udział w kampanii organizowanej przez Netflix Polska, służącej pokazaniu, że kobiety też mają moc.

3. Kasix

Kasix zna rynek streamingowy od podszewki – pracuje nie tylko jako streamerka, ale także jako talent manager w organizacji BeLoud, zajmującej się organizacją turniejów gamingowych. Popularność zaskarbiła sobie nie tylko swoją sympatycznością i dowcipnością, ale też profesjonalnym podejściem do streamowania.

Ostatni rok upłynął jej głównie pod znakiem nadawania GTA V w trybie RP. Pozwoliło jej to przyciągnąć oddane grono widzów, którzy z niecierpliwością wyczekują każdego kolejnego streama, aby zobaczyć, jak dalej potoczy się fabuła i co ciekawego spotka jej postać.

4. avalogy

Avalogy jest kolejną twórczynią, która niemal nie odrywa się od komputera. W 2020 roku streamowała przez łącznie ponad 115 tysięcy minut – wyprzedziła ją pod tym względem wśród polskich streamerek jedynie liderka tego rankingu.

Paulina, bowiem takie w rzeczywistości nosi imię ta streamerka, to warszawianka, która streamingiem zajmuje się od zaledwie trzech lat, a jednocześnie czuje się w tym świecie jak ryba w wodzie. Swoje streamy poświęca przede wszystkim grze na serwerach RP w GTA.

Jako ciekawostkę można dodać, że Paulina podczas swoich streamów nie używa kamerki, co jest rzadkością wśród tak popularnych streamerów i streamerek. Tym bardziej imponujące jest, że w tak krótkim czasie udało jej się zgromadzić liczne grono zaangażowanych i zżytych ze sobą fanów.

5. mrs_honey

Ewa “mrs_honey” Wyszatycka jest twórczynią, która stawia na różnorodność. Nie ogranicza się tylko do streamingu popularnych gier, takich jak Fortnite czy League of Legends. Czasami organizuje także streamy IRL, na których gotuje, żartuje z widzami lub ogląda słodkie zwierzaki w Internecie.

Przystępność i niewymuszone, zrelaksowane nastawienie pozwoliło jej zbudować zgraną, sympatyczną społeczność osób o podobnym podejściu do życia. Jeśli szukasz streama, na którym miło spędzisz czas w spokojnej, sympatycznej atmosferze, nie możesz przegapić transmisji Ewy.

Powyżej wymieniliśmy pięć najpopularniejszych streamerek w naszym kraju, ale to oczywiście tylko czubek góry lodowej. Sporą renomą cieszą się także takie twórczynie, jak choćby Brunecia (która streamuje już od 2012 roku, a więc można powiedzieć, że jest weteranką w branży), tyrisftw czy liinshii.

Trzeba też pamiętać, że sytuacja na Twitchu z miesiąca na miesiąc zmienia się bardzo dynamicznie i w każdej chwili platformą może zawładnąć jakaś nowa gwiazda. Dlatego koniecznie regularnie sprawdzaj nasze stale aktualizowane rankingi, aby zawsze być na bieżąco!

Z jakimi problemami zmagają się streamerki?

Zebrane przez nas dane wskazują jasno, że płeć piękna jest w świecie streamingu mniejszością – zarówno wśród twórców, jak i widzów. W tej pierwszej grupie kobiety stanowiły jedynie 14,3% ankietowanych, zaś w drugiej 11%. Bycie w mniejszości w danej społeczności zawsze niesie za sobą pewne wyzwania i nie inaczej jest w tym przypadku.

Dla wielu streamerek niewłaściwe komentarze pod ich adresem, szczególnie o podtekście seksualnym, są codziennością. Podobnie zresztą, jak groźby przemocy czy ostra krytyka ich wyglądu. Często dochodzi też do naruszeń prywatności twórczyń, na przykład w postaci prób odnalezienia ich adresu. Oczywiście, z tego typu problemami spotykają się także panowie, ale na streamach pań są one wyjątkowo mocno zauważalne.

Co robić, żeby bronić się przed tego typu sytuacjami i ich unikać? Nie ma na to złotej recepty, ale można podejmować takie kroki, jak ścisła moderacja czatu czy kultywowanie zdrowej, zżytej publiczności. Ważne jest także rozsądne zarządzanie tym, jakie informacje na swój temat udostępniamy.

Internet to bardzo specyficzne miejsce. Musimy się przygotować na to, że inni będą nas oceniać – zarówno negatywnie, jak i pozytywnie. W trosce o własny komfort warto to przemyśleć, by wpuścić widzów tylko do tej części swojego życia, którą chcemy się podzielić. Umiejętnie dobierając informacje na swój temat, możemy zarządzać swoim wizerunkiem. Oczywiście pomijam tu przypadki skrajne, takie jak hejt, komentarze wulgarne, obraźliwe. Na ich autorów niestety nie mamy wpływu

Kasix

Jeśli zastanawiasz się, czy warto wchodzić w świat streamingu jako kobieta – nie zrażaj się! Jak widać, w Polsce działa wiele utalentowanych streamerek, które świetnie sobie radzą i uwielbiają to, co robią. Część z nich zebrała duże grono fanów już po zaledwie kilku latach streamowania. O ile włożysz w to odpowiednią ilość pracy i zaangażowania, masz dużą szansę osiągnąć sukces, a wtedy ewentualni hejterzy będą mogli Ci już tylko zazdrościć!

ZDOBĄDŹ NAJLEPSZYCH SPONSORÓW I ROZWIJAJ SWÓJ KANAŁ!

Nie masz pomysłu na kolejny stream?

Wejdź na generator pomysłów i zaskocz swoich fanów!

Generator pomysłów