Jak przyciągnąć widzów i sprawić, by Twój stream się wyróżniał?

Czy spędzasz długie godziny, oglądając Twoich ulubionych streamerów grających w gry komputerowe i marzysz o podobnej przygodzie i podobnym zasięgu? Czy chciałbyś przyciągnąć więcej widzów i wyróżnić się jako streamer? Zapoznaj się z dalszą częścią naszego przewodnika na temat jednego z najciekawszych i najszybciej rozwijających się zawodów.

Poszukiwania porad jako początkujący streamer nigdy nie za wiele. Ten artykuł jest skierowany do tych członków społeczności, którzy już mieli swój debiut w sieci, ale którzy uważają, że ich oglądalność była niezadowalająca.

Akcesoria dla graczy: wybierz odpowiedni sprzęt

We właściwym sprzęcie nie chodzi tylko o to, aby posiadać najpopularniejsze akcesoria do gier, ale też o to, że jest on podstawą wszystkiego, co robisz. Zaawansowana klawiatura i myszka dla graczy, wyposażone w dodatkowe klawisze i przyciski, są przydatne i znacznie ułatwiają płynną grę. Aby jednak móc sobie pozwolić na wygodną i dynamiczną grę, musisz najpierw odrobić swoje zadanie domowe i zapewnić sobie szybkie połączenie z Internetem, działający komputer, najlepiej ze świetną kartą graficzną, nie możesz też zapomnieć o podstawach streamowania.

Bez dobrej jakości mikrofonu i kamery internetowej prawdopodobnie nie zajdziesz daleko. Co z tego, że jesteś świetnym gawędziarzem i czujesz się komfortowo przed kamerą, jeśli nie potrafisz lub nie jesteś w stanie tego pokazać z powodu problemów technicznych. Pamiętaj – dopnij wszystkie detale na ostatni guzik.

Używaj właściwego słownictwa i pamiętaj o manierach

Pomimo pewnych oburzających zachowań ze strony niekulturalnych streamerów, pamiętaj, że sposób, w jaki mówisz, to Twoja wizytówka. Gaming lubi i promuje ekscytację i umiejętność dzielenia się swoim wybuchowym charakterem z fanami, ale musisz w tym całym szaleństwie przestrzegać też kilku zasad savoir vivre.

Przekleństwa, słowa, które są obraźliwe lub niewłaściwe, podżegające do nienawiści i niechęci wobec innych streamerów, ludzi lub grup są niewątpliwie niewskazane i po prostu złe. Jeśli chcesz odnieść sukces, rób to za pomocą własnych umiejętności i charyzmy, a nie obrażając innych. Pamiętaj, że obserwują cię głównie młodzi ludzie, podatni na różne wzory i bodźce, zwłaszcza te widoczne na ekranach komputerowych. Tanie sztuczki, takie jak nagość czy przeklinanie, nie są dobrym wyjściem. Zarówno życiu codziennym, jak i wirtualnym.

Przygotuj się

Streamowanie nie jest kolejnym odcinkiem “I kto to mówi?”, gdzie improwizacja odgrywa kluczową rolę w tworzeniu treści. Przygotowywanie się przed następnym streamem jest bardzo ważne dla Ciebie i twoich fanów. Pamiętaj, że robisz to dla swojej widowni i powinieneś szanować ich preferencje.

Pamiętaj, aby dobrze znać fanów, którzy dołączyli do wspólnoty, wiedzieć, kto jest jej przywódcą, kto najbardziej komentuje, kto przekazuje największe donacje. Miej pojęcie na temat tego, co robisz, ale także dla kogo i z kim to robisz.

Zwróć uwagę na warstwę graficzną streama

Żyjemy w epoce obrazu, w której treść można umieścić na równi z formą. Udoskonalenie warstwy graficznej streama jest po prostu jednym z kilku mniejszych elementów, które tworzą większą i spójną całość. Zatem, jak ulepszyć stream?

Wszystkie nakładki, grafiki, style i kolory powiadomień, nawet niestandardowe, dotyczące określonych zdarzeń, wzmacniają Twoją pozycję i to, jak jesteś postrzegany poprzez Twoje streamy. Na przykład, jeśli powiadomienie o donacji powyżej określonej kwoty jest już spersonalizowane, dopracowane i różni się od tradycyjnego, pokazuje, jak dbasz o swoich największych fanów. I w ich opinii zwiększa to przywiązanie do marki, poczucie wyróżnienia i wywierania rzeczywistego wpływu na jakość i przebieg streama. Obie strony na tym zyskują? Oczywiście.

Znajdź swoją własną niszę

Dlaczego najpopularniejsi polscy streamerzy osiągnęli tak spektakularny sukces? Ciężka praca i wytrwałość? Na pewno. Dobre przygotowanie techniczne i jakość streamów?

Niewątpliwie. Autentyczność i dbanie o społeczność? Z pewnością. Bardzo często jednak kluczem do wyłamania się z szeregu jest bycie kimś wyjątkowym. Różniącym się od innych. Niezależnie od tego, czy chodzi o unikatowy pomysł na stream, czy o sposób testowania gier lub prezentowania treści. Oryginalność, kreatywność i odwaga artystyczna są kluczem do sukcesu w praktycznie każdym występie. Ponadto, aby być dobrym i autentycznym w roli, jaką odgrywasz na streamie, musisz być przede wszystkim ekspresyjny, a nawet jedynym w swoim rodzaju.

Nie wiesz, w którą stronę pójść? To również niewielki problem. Masz setki inspiracji w Internecie w formie popularnych streamerów. Pamiętaj jednak, że inspiracja to coś zupełnie innego niż kopia. Nie kopiuj, nawet od najlepszych. Wręcz przeciwnie, bądź najlepszą wersją siebie.

Zapoznaj się z naszym najnowszym raportem, w którym znajdziesz sporo insightów od najlepszych streamerów na rynku, ale i od marek, które z nimi współpracują.

ZDOBĄDŹ NAJLEPSZYCH SPONSORÓW I ROZWIJAJ SWÓJ KANAŁ!

Nie masz pomysłu na kolejny stream?

Wejdź na generator pomysłów i zaskocz swoich fanów!

Generator pomysłów