Badanie rynku live streamingu 2020 już dostępne, pobierz teraz!

Najpopularniejsze polskie streamerki

Streamerki. Tak, ta piękniejsza płeć również udziela się na Twitchu i z dnia na dzień co raz częściej możemy zobaczyć takie transmisje. Prezentujemy poniżej listę streamerek, która coraz częściej zabiera swoje miejsce w naszym rankingu. Co prawda nie są to czołowe pozycje, ale obserwujemy, że tendencja jest mocno wzrostowa. A więc, która z Pań przyciąga największą widownie? Przekonajmy się!

Kobiety na polskim Twitchu - ile ich tak naprawdę jest?

Nie zaskoczymy Was, jeśli stwierdzimy, iż ponad 80% stremaerów w Polsce to płeć męska. Dlatego też każda streamerka traktowana jest jako "rodzynek" i często przyciąga dużą widownie na samym początku jej kariery, jednak później ciężko jest utrzymać widzów, by regularnie odwiedzali je na transmisjach na żywo. Mimo wszystko widać, że Panie nie rezygnują, czego rezultatem jest poniższa lista.

Katarzyna "urqueeen" Jajuga

Jej nick dokładnie wskazuje, kto jest królową polskiego Twitcha. Chociaż streamować zaczęła niedawno, bardzo szybko zdobyła serca tysięcy fanów. UrQueeen to dowód na to, że dziewczyny też grają w gry, a ich skill niczym nie różni się od tego, który prezentują mężczyźni. Kasia dobrze wie, czego chce, jest bezwzględna wobec hejterów, ale swoich fanów raczy świetnym poczuciem humoru, ogromną sympatią i zaangażowaniem. Żywy przykład na to, jak skutecznie zamienić pląsy na parkiecie w taniec z kosą na Bombsicie.

Katarzyna "brunecia" Cimochowska

Kasia jest reprezentantką płci pięknej, która posiada na tę chwilę największą liczbę obserwujacych, a mianowicie jest to liczba ponad 130 tysięcy! To prawdziwa weteranka polskiego Twitcha, od której nowe streamerki powinny brać lekcję profesjonalizmu i zaangażowania. Ze swojego atutu uczyniła nick, przed którym drżą najwięksi przeciwnicy, od Dust’a 2, aż po Summoner's Rift. Jest niezwykle sympatyczna i pełna wdzięku, nie brakuje jej poczucia humoru i ogromnego optymizmu. Kasia mocno dba również o swoich fanów, organizując wiele wspólnych rozgrywek i traktując ich jak członków jednej, wielkiej rodziny.

Karolina "nieuczesana" Brodnicka

21-letnia streamerka z Gdańska swoją przygodę ze streamowaniem zaczęła w połowie 2017 roku. Wystarczyło kilka miesięcy, by zyskała duża rzeszę fanów, co poskutkowało kontraktem z organizacją esportową Illuminar Gaming, gdzie Karolina jako influencerka promuje tę drużynę. Ta studentka informatyki głównie na swoich transmisjach gra w League of Legends.

Patrycja "veneea" Wenitkowska

Najsłodsze streamy na polskiej scenie Twitcha. Chociaż Veneea znana jest przede wszystkim z prezentowania swoich umiejętności w League of Legends , często zobaczyć można tutaj również inne produkcje, takie jak CS:GO czy World of Warcraft. Patrycja słynie ze swojego przyjacielskiego nastawienia, poczucia humoru i profesjonalnego podejścia, oraz - co najważniejsze - doskonałego dbania o swoje Cukiereczki, czyli widzów.

Weronika "mamiko" Heck

Co raz mniej aktywna na platformie Twitch, jednak to tutaj zaczynała swoją przygodę zanim na dobre "zasiedliła" się na YouTube, gdzie radzi sobie bardzo dobrze posiadając prawie pół miliona subskrypcji, co sprawia iż jest jedną z bardziej liczących się person na yt. Słynie z ogromnego dystansu do siebie oraz świetnego poczucia humoru. Jest również w posiadaniu niezwykle groźnej bestii, o siejącym postrach imieniu Yoczka, więc lepiej nie wyprowadzać jej z równowagi.

kasix__

Na scenę Twitch wkroczyła dość późno, bo w połowie 2018 roku. Studentka AGH, głównie na swoich streamach gra w Grand Theft Auto 5, Counter-Strike: Global Offensive czy League of Legends - jednym słowem żadna gra jej nie straszna!

Na które streamerki jeszcze warto zwrócić uwagę?